Голодомор - трагедія мого народу
Останні дні листопада щорічно повертають нас до подій, що записані чорною стрічкою в історії України. Це голодомори 1921-1923, 1932-1933 та 1946-1947 років. Завдання закладів освіти - спонукати сучасну молодь до роздумів та критичного мислення над геноцидом, який був штучно створений над вільнолюбним українським народом радянською владою.
Кожен клас Капустинського закладу освіти, в залежності від віку, долучився до пізнання теми цінності хліба, штучного голоду, геноциду. В закладі була розгорнута тематична виставка «Стежина скорботи: голодомор в Україні». Організоване покладання квітів до пам’ятного знаку жертвам голодного терору. Кожен класний керівник та класовод, враховуючи вікові особливості учнів, провів зі своїми учнями виховні заходи. Першокласники говорили про цінність хліба й виготовили колоски життя. Діти 2 та 4 класів переглянули відео «Зернята надії», а 3 та 5 клас – анімаційний фільм «Голодний дух» і намалювали малюнки на тему «Пам’ятати, щоб не повторити». Для здобувачів освіти 6-7 класів класний керівник підготувала урок пам’яті «Голодні ангели». Найстарші, дев’ятикласники, долучилися до бесіди з переглядом презентації на тему «Голодомор – геноцид українського народу». Також був оголошений конкурс на створення кращого твору літератури, есе, рефератів , малюнків, плакатів присвячених пам'яті про жертв голодоморів, осіб, які безпосередньо рятували людей від голоду, поширювали серед світової спільноти правду про ці трагічні події в Україні.
Не забуваймо, що 26 листопада о 16.00 розпочнеться загальнонаціонально-міжнародна акція «Запали свічку», як вияв скорботи і шани за загиблими у голодних муках. Людина живе доти, доки живе пам'ять про неї. Нехай вічно живуть невинні жертви голодоморів.